Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ je držitelem licence na pořádání největší osvětové akce na podporu mužského zdraví MOVEMBER v České republice.

CO JE MOVEMBER?

Movember je každoroční osvětová akce, jejímž cílem je důrazně upozornit na problematiku mužského zdraví, zejména rakovinu prostaty, varlat a v neposlední řadě i psychické problémy s tím spojené.

PROČ MOVEMBER?

Název Movember je složeninou anglického slova Moustache a November. Muži, kterým není lhostejné mužské zdraví, si tak během listopadu nechají narůst knír, aby vyjádřili podporu nemocným a zvýšili tak povědomí o důležitosti preventivních prohlídek.

JAKÝ JE ÚČEL MOVEMBERU?

Cílem světového hnutí je změnit pohled na mužské zdraví a zároveň získat potřebné finanční prostředky na léčbu a výzkum. Vybrané finanční prostředky se prostřednictvím mezinárodní organizace Movember Foundation vrací na transparentní konto nadačního fondu Muži proti rakovině.

PROČ SE ZAPOJIT DO MOVEMBERU?

Rakovina mužských pohlavních orgánů je strašákem všech mužů. Muži čelí zdravotní krizi, o které se nemluví. Umírají proto zbytečně mladí. Jen na rakovinu prostaty zemře ročně v České republice až patnáct set mužů a dalších zhruba sedm tisíc Čechů si diagnózu vyslechne. Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ se to snaží dlouhodobě změnit a přimět muže k preventivním prohlídkám. Čas a správně zvolená léčba totiž mohou zachránit nejen život, ale také intimní život, sociální kontakt i sebevědomí.

Každý muž, který si během listopadu nechá narůst knír, vyjadřuje solidaritu s ostatními muži a zároveň pomáhá ve svém okolí šířit důležitou osvětu. Každý bez ohledu na pohlaví se zároveň může zapojit do netradičního fundrasingu, a to registrací na www.movember.com. Vybrané prostředky v České republice jsou využívány na výzkum, osvětové kampaně a nákup zdravotnického vybavení pro urologická oddělení prostřednictvím Nadačního fondu Muži proti rakovině.

JAK SE ZAPOJIT DO MOVEMBERU?

1. Registrujte se na stránce www.movember.com a připravte se na kníratý měsíc

2. Nechte si narůst knír a pečujte o něj po celých 30 listopadových dní

3. Řekněte svým přátelům, co je Movember a proč jste se do něj zapojili

4. Pokuste se netradiční a zábavnou formou získat finanční prostředky na podporu mužského zdraví.