Nádory varlat

Říkejte si tomu, jak chcete: varlata, náčiní, nádobíčko, kule, balóny, koule…Je to na vás.

Mít koule = mít odvahu. Mít koule ale znamená i mít i zodpovědnost. Když něco máme, musíme se o to starat, protože když to neděláme, může to často skončit špatně.

Brožura je věnována všem, kteří mají koule a rádi by u toho zůstali. Přiblíží věci, o kterých se nemluví, ale mluvit by se mělo. Pravidelné samovyšetření má být stejně přirozené jako čištění zubů, holení nebo výměna spodního prádla. Ve hře je totiž až příliš moc, a když je to podceněno, následky mohou být vážné.

  • Jak je důležitá psychická vyrovnanost v boji s nemocí a fáze přijímání
  • Naděje až na prvním místě: O naději, která je každému na dosah
  • Jak svému okolí oznámit, že mám rakovinu?
  • Jak oznámit dětem, že mám rakovinu?
  • Jak a kdy oznámit v práci, že mám rakovinu?
  • Jak reagovat, když mi někdo v mém okolí oznámí, že má rakovinu?

Brožura není návodem, jak zvládnout těžké situace, kdy je diagnostikován člen rodiny, ani vodítkem k happyendu. Má ale potřebné ambice podpořit, nasměrovat a ujistit, že přicházející prožitky jsou adekvátní reakcí na mezní moment v životě.

Obecně platí, že čím je člověk psychicky odolnější a vyrovnanější, jeho problémy jsou menší a útrapy či nemoci v něm mají silnějšího protivníka.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.